Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Funkcjonowanie LGD współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Niedziela z dietetykiem

dodano: 2018-09-11 07:39

W niedzielne popołudnie 9 września w sali wiejskiej w Chmielinku zgromadzili się amatorzy kulinariów. Warsztaty dietetyczne prowadziła Katarzyna Michałowska z Poradni Natura Dietetyk z Pniew, która omawiała także walory zdrowotnie i dietetyczne potraw. W menu znalazły się m.in.
- soki z pomidorów, buraków, jabłek i brzoskwiń
- pasta do kanapek z marchewki
- "kulki mocy" przygotowane z daktyli, płatków owsianych i oleju kokosowego. Uczestnicy mieli możliwość także włączenia się w przygotowanie potraw i oczywiście ich degustacje. Warsztaty przygotowane przez Stowarzyszenie Rozwoju wsi Chmielinko z projektu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności poprzez Polską Akademię Rozwoju Filantropiii Lokalnej Grupy Działania KOLD