Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

"Cuda wianki - warsztaty rękodzieła".

3 minuty czytania.
W środę 26 czerwca nad stawem w Dakowach Mokrych odbyły się nasze pierwsze warsztaty z projektu Działaj Lokalnie pod tytułem "Cuda wianki - warsztaty rękodzieła". Były one połączone z obrzędem Nocy Świętojańskiej
Uczestnicy pletli wianki z wcześniej uzbieranych kwiatów, traw, zbóż i ziół. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, co widać na załączonych fotografiach.
Po wyplataniu wianków członkinie stowarzyszenia zaprezentowały zebranym uczestnikom krótkie przedstawienie pt. Noc świętojańska. Na końcu odbyło się symboliczne puszczanie wianków do wody.
W międzyczasie każdy mógł częstować się kawą, herbatą, lemoniadą i pysznym domowym ciastem.
Na warsztatach świetnie bawili się dorośli jak i dzieci. W tle słychać było stare słowiańskie pieśni. Chętni uczestnicy skakali przez ognisko. Klimat był cudowny
Dziękujemy Paulina Ewelina Pe za poprowadzenie warsztatów oraz wszystkim przybyłym uczestnikom za udział
Bez was kochani to by się nie udało.
Z uśmiechem i radością wspólnie przywitaliśmy lato
Ależ było pięknie!
Projekt dofinansowano ze środków programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Lokalna Grupa Działania KOLD.

Gminy członkowskie